Sammen med en subwoofer klarer disse høyttalerne å fylle en 40m2 stue med lyd som gir kinofølelsen. Meget lettdrevne, så trenger ikke ruinere deg på en forsterker som kan levere mye effekt. Disse erstattet mine gulvstående høyttalere med doble 6,5’’.
Gjerrig på gassforbruket. En 10kg tank holder to sesonger hos oss med grilling hver helg i sesongen. Solid sak. Ble tatt av vinden og deiset i bakken fra en meters høyde i en storm. Ikke en skramme. Har grillet kjøtt til 10 personer på denne uten noe problem. Har stått ute hele året med et vanlig trekk i tre år og ser fremdeles ut som ny. Jeg dør nok før denne grillen.
Valget falt på disse, da jeg bruker hodetelefonene 95% av tiden sittende på et kontor, og lite på reise. Meget god lyd og har stort sett ikke behov for å bruke støykanselleringen i et kontorlandskap. Jeg leser i tester at Sony sin toppmodell er bedre på støykansellering, noe som sannsynligvis kommer av at disse dekker over hele øret. For meg har HX gjort en mer enn god nok jobb på tog eller sittende på verandaen hjemme mens naboen klipper plenen. Byggekvaliteten på disse blir veldig synlig hvis man etter en stund tester andre hodetelefoner hvor plastikk er hovedingrediensen. Det eneste negative er at det nå ikke er noen vei tilbake og at man fort blir en ekkel "feinschmecker".
Etter flere inntørkede blekkpatroner pga. sjeldne utskrifter, var jeg lei. Kjøpte denne laserprinteren, da jeg ikke hadde behov for farge. Oppsettet tok 10 minutter og fungerer fint fra alle maskiner (Mac/Windows/Linux) og telefoner (iOS). Rask og fin utskrift de gangene du trenger det, uten å ofre en tanke på dyre blekkpatroner. Dette var den mest kompakte laserprinteren jeg klarte å finne, hvor arkene får plass inni printeren uten at noe stikker ut. Dette betyr at det ikke blir dratt støv inn med det øverste arket, da jeg printer såpass sjeldent at det garantert ville blitt et pent lag med støv mellom hver gang. Det er også plass til 250 ark, noe som gjør at denne for min del er "vedlikeholdsfri" til godt ut i 2022.