Superstrike ble lansert tidlig i år, og den er meget spennende. Her leder Logitech an og innoverer i sjangeren.
Superstrike kommer med HITS, Haptic Inductive Trigger System. Dette betyr at venstre- og høyreklikk ikke lenger er mekaniske brytere. Det var utrolig første gang jeg trykket på denne, da den ikke var skrudd på. Ingen klikk eller lyd!
Her registreres klikket med elektromagnetisk induksjon, og man kan justere aktiveringspunkt (0,1 til 1,0 mm i ti nivåer) på knappene. De har også med rapid trigger på museknappene, akkurat som på hall effect-tastaturer. Små haptiske vibrasjoner bekrefter klikket, akkurat som på mobilen din. Styrken kan justeres i seks trinn.
I praksis fungerer dette kjempebra, og det tok meg ingen tid å bli vant med disse klikkene kontra de på en vanlig mus.
For en vanlig spiller er dette først og fremst en fet nyhet og innovasjon. For deg som spiller CS2 eller Valorant, der raske enkeltskudd og reset på klikk betyr noe, kan det kanskje være en reell differensiator. Man kan stille klikket ekstremt grunt, og musa registrerer nye trykk raskere fordi reset-punktet ikke oppfører seg som en mekanisk bryter. Det er ikke trolldom, det er reelle funksjoner, men det er også markedsføring.
Verdt et lite avsnitt om kvalitetsfølelsen her også, fordi den er meget solid. Byggkvalitet, teksturfølelse og innpakning; alt forteller meg at dette er et premiumprodukt.
Resten av pakken er også solid. HERO 2-sensor med opptil 44 000 DPI, 8000 Hz, 61 gram, opptil 90 timer batteri og støtte for Powerplay 2. Formen er symmetrisk og trygg for claw og fingertip, men sideknappene sitter kun på venstre side.
Det største minuset er programvaren. HITS-oppsettet gjør du i G Hub, og noen nettleserversjon finnes ikke. Heldigvis kan innstillingene lagres på selve musa, i opptil fem profiler, så etter første oppsett klarer den seg uten G Hub.
Dette er musa for deg som spiller taktiske FPS-spill seriøst, digger Logitech og vil bygge hele klikkfølelsen rundt lavest mulig friksjon.