Vanlige spørsmål og svar
Er Moroccanoil Treatment et leave-in-produkt?
Ja, det er et leave-in-produkt. Du trenger ikke skylle det ut, og du kan bruke mer ved behov for styling eller finish.
Skal jeg bruke det i tørt eller fuktig hår?
Du kan bruke det i begge. I fuktig hår fungerer det som grunn før styling, og i tørt hår hjelper det til med å glatte ut og temme frizz.
Passer det for fint hår?
Originalversjonen passer best for medium til tykt hår eller krøllete hår. For fint og lyst hår finnes en lettere variant.
Hjelper det mot varmeskader?
Ja, det hjelper til med å beskytte mot varmeskader. For mer avansert varmebeskyttelse trengs imidlertid en egen varmebeskyttelsesspray.
Gir det UV-beskyttelse?
Nei, det gir ikke UV-beskyttelse. Hvis du vil beskytte håret mot solens påvirkning trenger du et produkt som er laget for det.
Trenger jeg fortsatt balsam?
Ja, balsam anbefales fortsatt. Balsam hjelper til med å fylle på fukt og gre ut håret etter sjamponering.
Hvor ofte kan jeg bruke det?
Du kan bruke det så ofte du vil. Begynn med en liten mengde og legg til mer ved behov.
Kan jeg blande det med andre produkter?
Ja, det kan kombineres med andre produkter og kan blandes med hårmasker for ekstra næring.